najlepsza aplikacja do napisania ebooka lub ksiazki, gdzie napisac ebooka, w czym napisac książkę, jak napisac ebooka

Najlepsza aplikacja do napisania eBOOKa lub książki

To chyba najczęstsze pytanie, które słyszę od moich klientów.
I... nie umiem jednoznacznie na nie odpowiedzieć.

Istnieje wiele różnych aplikacji, które mogą być użyteczne przy pisaniu ebooka lub książki, a wybór najlepszej zależy od preferencji i potrzeb autora.

Zdradzę Ci jednak mój sekret!

Krótsze treści, plan, konspekt, zarys treści i rozdziałów przygotowuję w Notion, a dłuższe skomplikowane teksty lubię pisać w Scrivenerze. Ostatniego eBOOKa pt.: "jak skutecznie wypromować eBOOKa lub książkę? 150 sprytnych sposobów" napisałam w Notion :-)

Z jakich aplikacji możesz skorzystać, pisząc eBOOKa?
- WORD
- PAGES
- GOOGLE DOCS,
- ULYSSES
- SCRIVENER
- LIBREOFFICE
- BEAR
- WRITER
- OMMWRITER
- IA WRITER
- FOCUS WRITER
- GOOD NOTES
- NOTION
- nawet EVERNOTE będzie się świetnie nadawał do pisania e-booka czy książki.

Omówię kilka z nich:

1. Microsoft Word: To jedno z najbardziej popularnych narzędzi do pisania tekstu. Zapewnia szeroki zakres funkcji edycyjnych i formatowania, takich jak stylizacja, układ strony, tworzenie spisów treści.

2. Scrivener: Jest to specjalnie zaprojektowana aplikacja do pisania długich form tekstowych, takich jak ebooki i książki. Oferuje narzędzia do organizowania i zarządzania projektami pisarskimi, tworzenia notatek, planowania, podziału na sekcje.

3. Google Docs: Jest to darmowy edytor tekstowy dostępny online. Umożliwia współpracę z innymi osobami w czasie rzeczywistym, co może być przydatne, jeśli chcesz, aby inni mogli czytać i edytować Twoją pracę. Możesz w ten sposób współpracować na bieżąco z korektorką i redaktorką.

4. Ulysses: Jest to popularna aplikacja dla pisarzy dostępna na systemy iOS i macOS. Posiada czysty interfejs, obsługuje formatowanie tekstów w Markdown i oferuje funkcje organizacyjne, takie jak arkusze informacyjne, grupowanie plików, tworzenie notatek, itp.

5. Evernote: To narzędzie do zarządzania notatkami, które może być również przydatne podczas pisania książki. Pozwala na tworzenie i organizowanie notatek, zbieranie materiałów badawczych, tworzenie list zadań i ma wiele innych pożytecznych zastosowań.

Pisanie ebooka lub książki może odbywać się na różne sposoby, a ostateczny wybór zawsze zależy od preferencji autora.

A jeśli szybciej mówisz, niż piszesz, MOŻESZ dyktować swojego e-booka, bo istnieją narzędzia do rozpoznawania mowy, które mogą Ci w tym pomóc. Przygotowałam dla Ciebie kilka popularnych aplikacji:

1. Google Docs: Aplikacja Google Docs posiada funkcję rozpoznawania mowy, która pozwala na nagrywanie i automatyczne przekształcanie mówionego słowa na tekst. Możesz to zrobić za pomocą opcji "Narzędzia" -> "Rozpoznawanie mowy".

2. Dragon Dictation: Jest to popularna aplikacja dostępna na iOS, która umożliwia nagrywanie mowy i automatyczne konwertowanie jej na tekst. Możesz korzystać z niej do tworzenia notatek, wiadomości tekstowych i innych dokumentów.

3. Evernote: Aplikacja Evernote posiada funkcję nagrywania dźwięku, która pozwala na zapisywanie mówionego słowa. Możesz później odtworzyć nagranie i przepisać je na tekst.

4. Otter Voice Meeting Notes: Jest to narzędzie do nagrywania spotkań i rozmów, które automatycznie przekształca mowę na tekst. Działa na platformach mobilnych i na stronie internetowej.

5. Microsoft OneNote: Aplikacja Microsoft OneNote oferuje funkcję nagrywania dźwięku, która może być użyta do nagrywania i przekształcania mówionego słowa na tekst.

Pamiętaj, że jakość nagrania zależy nie tylko od aplikacji, ale także od jakości mikrofonu, środowiska, w którym nagrywasz oraz Twoich umiejętności technicznych. Rozpoznawanie mowy może nie być idealnie precyzyjne i może wymagać pewnej ilości korekty i poprawek. Przed użyciem aplikacji przetestuj różnych narzędzia i znajdź to, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i preferencjom.

Którą aplikację TY wybierasz? Napisz koniecznie w komentarzu! Jestem bardzo ciekawa!
Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.